star wars

STAR WARS

S novým rokem 2015 připravujeme i novou sérii her na motivy legendární filmové ságy STAR WARS. Základním principem této hry je snaha o maximální jednoduchost pravidel při vytvoření velké variability postupu ve hře. Hra je určena jak pro zasloužilé paintballové bojovníky, tak pro začínající či rekreační hráče. Hrát proti sobě budou dvě strany – ztělesnění temné strany síly – černí – IMPÉRIUM a příznivci světlé strany síly – bílí – REPUBLIKA, REBELOVÉ.

Pravidla

Herní prostor

Herní prostor u každé hry bude pevně vymezen. Pokud to půjde bude hranice prostoru probíhat s okrajem cest, případně bude vyznačena reflexní páskou.

Do prostoru bude možné vstupovat jen a pouze transportními místy (bránami v obvodu herního prostoru), po zásahu je možné vystoupit z herního prostoru kdekoliv.

V prostoru budou umístěny body zájmu, jejichž držení je cílem hry.

Recyklace

Hraje se na zásah do těla i do zbraně (možno použít záložní zbraň). Po zásahu odchází zasažený hráč nejkratší cestou, označen reflexní vestou mimo herní prostor, kdy opuštěním herního prostoru se zahajuje čas jeho recyklace, která trvá 10 minut. Zpět do prostoru se hráč vrací JAKÝMKOLIV transportním místem. Pokud bude hráč chtít může obejít po obvodu celý prostor a vstoupit do hry transportním místem na druhém konci mapy. Cílem je zamezení uzamčení hráčů na mrtvolištích a znesnadnění lineárního způsobu boje (tohle je Star Wars).

Je zakázáno opustit prostor jindy než při zásahu. V případě nutnosti doplnění munice, opravy zbraně či výstroje můžete opustit kteroukoliv bránou prostor, ale vrátit se do něj musíte ve stejném místě v kterém jste jej opustili.

Body zájmu

Body zájmu budou rozesety po herním prostoru a jejich počet bude přizpůsoben počtu účástníků, tak aby se zabránilo možnosti vytvoření několika mála statických opevněných bodů. Na každém bodě bude černá a bílá vlajka, kdy v době držení na něm vyvěsí svůj prapor strana, která jej má v držení.

Zásobníky a munice

Kulomety dle military pravidel – bez limitu nesené munice v nábojových schránkách.


Zbraně na spodní podávání – bez limitu nesené munice.


Zbraně s padesátkovým zásobníkem – 300 kulí.


Zbraně s dvoustovkovým zásobníkem – 200 kulí.


Záložní zbraně na spodní podávání – bez limitu munice v zásobnících.

Je povolen poměrně velký limit nesené munice a proto NENÍ povoleno obírání zasažených protivníků.

Pyrotechnika není povolena.


Možnost vyřazení protivníka zásahem, dotekem světelného meče.

Rozlišení

Dělení na dvě stany. Na ČERNÉ – příznivce Impéria, kteří by měli být tvořeni vojáky impéria ošlehanými výcvikem a peklem bitevního žáru (hráče paintballové komunity) a na BÍLÉ – příznivce Republiky, kdy se jedná vesměs o rebely, dobrodruhy a nadšence, kteří se osmělili čelit mocnému nepříteli (woodsbalisti a rekreační hráči).

Rozlišení je jedním ze základních principů hry. Tzn. že černí budou opravdu oděni v černém a bílí naopak v bílém. Závazné je to zejména pro nohavice a rukáv a šátek v barvě stany kolem krku. Na trupu může mít každý bojovník taktickou vestu libovolného maskování. Pláště v černé, či bílé barvě jsou vítány.

Doplňkové úkoly

Součástí hry budou doplňkové úkoly, které se budou vztahovat vždy k dané epizodě. Půjde o jednoduché úkoly typu dopravte osobu z místa A, do místa B pro jednu stranu a osvoboďte osobu pro stranu druhou.

Vítězství

Vyhodnocují se body držené v polovině hrací doby (v době návštěvy bodu organizátorem) a na konci hry. Stejnou bodovou hodnotu jako držený bod má splnění doplňkového úkolu.

Vstupné

Výše vstupného bude mezi 50 – 100,-Kč, dle ceny a množství použitého materiálu a rekvizit. Hráči, kteří dorazí výrazně stylizováni do podoby bojovníků z hvězdných válek obdrží slevu na vstupném, jelikož je naším zájmem vytvoření opravdové atmosféry.

Předpokládaný průběh hry

Velké množství bodů zájmů by mělo zabránit rychlému a efektivnímu obsazení většiny bodů jednou nebo druhou stranou. K ovládání bodů bude třeba vyčlenit malé skupinky bojovníků, či jejich ochranu řešit prováděním patrol po ovládaném území, či jiným způsobem. Jelikož můžou nepřátelé vstupovat do prostoru ze všech bran v obvodu prostoru, neměla by být nouze o napadení z týlu a bude třeba stavět kruhovou obranu. Možnost vstupu z jakékoliv brány v obvodu prostoru má vést k zabránění frustrace z možného obsazení okolí klasické recyklační zóny a zejména pak možnosti podnikat nenadálé útoky – tak aby se obrana bodů v týlu nezměnila na nudnou záležitost.

Další v kategorii >> Bulldog team: Historie | Představení | Zapůjčení výstroje | Stanovy občanského sdružení | Únos nevěsty | Facebook | STAR WARS | Přidejte se k nám | Členové | Bulldog team v roce 2013 |

Prosinec 2023
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Bulldog team

David Dvořák
Jméno: David Dvořák
Tel: 737 761 171

TOPlist


Plánované akce

jméno: heslo: