X – COM

Když planeta zavolá…

Je tomu již pět let, kdy mimozemské potvory poprvé zaútočila na naší modrou planetu. Dlouhou jsem byl k tomuto problému netečný, ale více než před rokem jsem vstoupil do domobrany a čekal, kdy mě lidstvo povolá k obraně… V sobotu 21. 9. 2013 před krátkou dobou jsem se konečně dočkal – naše jednotka Buldoků z České Lípy, byla aktivována a měla se hlásit u vrchního velení X-Comu.

Jdeme být tykadlovce…

Naše rozvědka hlásila, že v lesích kolem Máchova jezera je zvýšená aktivita mimozemských průzkumníků a je zde předpoklad, že se zde staví mezigalaktickou vesmírnou bránu s úmyslem vytvoření vstupního koridoru na naší Zemi.

Vrchní velení vytipovalo strategické body v zájmovém prostoru, které jsme měli bránit v případě, že by se mimozemšťanům podařilo opravdu zprovoznit na naší planetě hvězdnou bránu, do příchodu našich hlavních sil.

V naší jednotce domobrany byl náš velitel David, radista Igor, střelec z lehkého kulometu Tomíno, průzkumník (Davidův syn) – Michal alias Junior, dva čerství rekruti Kuba a Honza a pak ještě já. Celkem nás tak bylo sedm a byl nám velením svěřen k obraně bod číslo 3.

Ubránit skálu…

Náš bod byl vlastně skálou uprostřed lesa, kolek které vedla lesní cesta. Již od začátku nám bylo jasné, že její obrana, nebude vůbec jednoduchá, protože jsme věděli, že ti slizcí ufoni – hlavně ti ras TT a BB používají vesměs zbraně s velmi účinným dostřelem a proto jim bude terén pro útok vyhovovat. Naší nadějí bylo využít hustý jehličnatý lesík vzdálený od bodu jen asi 50 metrů a pokusit se donutit nepřítele, aby se rozvinul a pokusil se s námi bojovat na kratší vzdálenost.

Náš velitel se rovněž, po té co jsme zjistili, že bod číslo 4 je pod útokem nepřítele, rozhodl vysunout část naší obrany směrem k bodu 4, odkud jsme předpokládali nástup sil ufonů. Zřídili jsme léčku před volnou planinou, kterou musel nepřítel překonat.

Setkání s nepřítelem…

Takto rozestaveni jsme čekali. Radista Igor již ztratil kontakt se sousedními jednotkami a bylo zřejmé, že jsme na řadě. Netrvalo dlouho a naše předsunutá hlídka hlásila kontakt s mimozemským nepřítelem, kterého přivítala soustředěnou palbou, která nepříteli způsobila ztráty a donutila ho roztáhnout se do širší formace. Naše hlídka po té ustoupila zpět na hlavní obranný bod.

Nezvaní návštěvníci z cizí planety však útočili dál. Hnali se přes les a bezhlavě pálili na obránce, kteří se bránili na skalním masivu. Ufoni útočili na skálu přímo a tak mi dali příležitost jim z lesíka vpadnout do boku a trochu je potrápit.

Mimozemšťané se však ukázali jako nesmírně houževnatí a náš bod padl dřív, než jsem očekával. Zůstal jsem jediný přeživší schovaný v jehličí a rozhodl jsem se ty mimozemské potvory poškádlit. Prodíral jsem se jehličím z jedné stany na druhou a pálil po každém mimozemšťanovi, kterého jsem zahlédl. Pískot a řev těch oblud bylo slyšet přes celý les – nakonec se těm bestiím podařilo mě najít a zle zranit. Měl jsem co dělat, abych se pak odplížil na základnu, kde se mi dostalo patřičné lékařské péče.

Odplata

Když jsem byl propuštěn z ošetření, zjistil jsem, že na místo již dorazily hlavní obranné síly a byl nařízen protiútok. Buldoci se postavili na pravé křídlo útočícího uskupení a hned při prvním útoku na bod č. 2 se nám podařilo vpadnou nepříteli do boku a my jsme měli jedinečnou možnost je střílet jako kachny. Pár ufonů zalezlo do hustého lesíka, kam se je vydali hledat Honza s Kubou…


Další bod, který jsme dobyli byl bod č. 1 – kde se nám podařilo eliminovat našeho kamaráda Růžuz Black Dogs, který byl mimozemšťany zajat a byl mu dočista vymyt mozek, takže se po boku mimozemšťanů zarputile bránil.

Po té jsme se vrhli na znovudobytí našeho bodu č. 3 – což se poměrně rychle podařilo a my jsme přešli k dobývání bodu č. 4 – který se ukázal být tvrdším oříškem. Zvláště jakási obluda ukrytá na samém vrcholu kopce se urputně bránila do doby, než byla opakovaně střelena do hlavy.

Dobývání bodů nás stálo poměrně dost sil – David, Honza i Kuba byly zraněni a museli být odsunuti na obvaziště. Ostatní jednotky na tom byly podobně…

Vrchní velitel Dvořka nám přiřkl úkol obrany bodu č. 4 – jelikož ze skály na protější straně rokle se stále objevovali ufoni, kteří nás obtěžovali palbou. Měli jsme si zde také trochu odpočinout a počkat na příchod čerstvých posil.

Specialisti na zajímaní

Zaujali jsme obranné postavení na poměrně velké ploše, kdy jsme si vyhlídli zejména těžko přístupné body s velkým rozhledem a vyčkávali jsme nepřítele. Mezitím k nám dorazil David s Kubou (Honza se někde toulal). Po nějaké době jsme slyšeli palbu od bodu č. 3, se kterým jsme v zápětí ztratili spojení a tak jsme se rozhodli provést menší průzkum bojem směrem k tomuto našemu sousednímu bodu. Ve chvíli, kdy jsme se připravovali na akci, se k nám od bodu č. 3 přiblížil jakýsi velitel mimozemšťanů s ochrankou. Po krátké přestřelce jsme ochranku (a asi i velitele) zlikvidovali a podařilo se nám toho slizkého ufonského bose zajmout. (To nám opravdu jde – na Falconech jsme s Davidem zajali Koyota :-D ). Po té jsem se širokým obloukem vydali s cenným zajatcem na základnu…

Sem a tam

Na základně jsme zjistili, že většina ostatních jednotek má velké ztráty a tak se čeká na přísun nových posil, které budou moci dopravit jadernou hlavici, kterou na místo dopravil vrtulník do blízkosti hvězdné brány, nebo ještě lépe skrze ní, kde by po té byla odpálena.


My jsme mezi tím dostali úkol zkontrolovat body č. 3 a 4, což jsme promptně provedli a po té co jsme ohlásili, že v okolí těchto bodů nebyl zjištěn pobyt nepřítele jsme dostali pokyn se přiblížit k mezigalaktické bráně, kdy jsme se měli pokusit zaútočit na nepřítele z druhé strany než by očekával.

Poslední zteč

Po té co jsem bránu našli, jsme zjistili, že hlavní síly, již zahájili útok a proto jsem se začali urychleně přesunovat do týla nepřátelské obrany…

Podařilo se nám dostat až k okraji planiny, na jejímž konci byla hvězdná brána, kolem které měl nepřítel vybudované palposty. Tam nás obrana nepřítele zaregistrovala a došlo k boji… Nám se podařilo nepřítele vytlačit z jeho předsunutých pozic a dostali jsem se na dostřel hvězdné brány, kterou jsme tam mohli obstřelovat, stejně jako palpoty před ní… To nám umožnilo, značně odlehčit našim hlavním silám.

Náš útok se pak zastavil, jelikož postup přes otevřenou planinu byl obtížný a po té co nás pokus o něj stál několik padlých, jsme se o něj přestali pokoušet a místo toho jsem se soustředili na rušivou palbu na palposty o pronikání vysokou trávou podél zabezpečeného perimetru ufonů.


Nicméně mimozemštané se bránili urputně a nakonec jsem se dostal do přestřelky s nějakou ošklivou příšerou, která mě zasypávala střelami a která byla k zásahům do těla netečná. Nakonec mi došla munice a příšera si pro mě došla… Moje poslední myšlenky patřili tomu, že se snad ostatním podaří úkol dokončit a zlikvidovat tu nenáviděnou mimozemskou havěť.

Resumé

Pro mě to byl první ročník X-Comu a musím říct, že naprosto perfektní. Nepovažuji se za hardcore military hráče a tohle je hra, která mi plně vyhovuje… Dostupný a přesto nádherný herní prostor, výborná organizace, pohodová banda lidí a v neposlední řadě poutavý scénář, který dal podle mě oběma stranám možnost si dosytnosti zahrát. Tohle všechno naplňuje to, co od paintballu očekávám – odreagování se od starostí běžných dní v kolektivu bezproblémových lidí.

Zamrzela snad jen výše vstupného, které však plně rozumím, protože jsem si sám zkoušel od Vojenských lesů herní prostor obstarat a tak vím, že se nejedná o lacinou záležitost a proto vůbec není na místě se na pořadatele v tomto směru jakkoliv zlobit.

Za mě 100% a už se těším na další pokračování…

Další v kategorii >> Články: Raketová základna 2014 | Barakunda 2012 | SYBERIA 2014 | Pistolový turnaj - 3 členné týmy - Praha 2013 | Bojová patrola 2013 | STALKER II 2013 | Monte Casino | Bobrava 2013 | Rokle prokletých 2013 | Tréning - hotel HILTON - červenec 2013 | Tréning - 1.12.2012 | IMPÉRIUM vs. REPUBLIKA | X- Com 2013 | Bitva u Verdunu 2012 | Tréning TT - Prysk (2014) | Taktický tréning - Kamenický Šenov 2014 | Stalingrad - 2013 | STALKER - 2013 |

Prosinec 2023
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Bulldog team

David Dvořák
Jméno: David Dvořák
Tel: 737 761 171

TOPlist


Plánované akce

jméno: heslo: