STALKER II – 2013

V sobotu 19.10.2013 jsme se za krásného slunečného počasí vypravili do Skrytína u Ústí nad Labem na pokračování povedené hry STALKER, pořádané Aligátory.

Za Buldoky vyrazil vůdce smečky David, rebel Tomíno, benjamínek Kuba a já – Michal. Zájem o účast projevilo i několik dobrodruhů, z řad rekreačních hráčů, kteří s námi absolvovali několik tréninků a nenechali se odradit tím, že tohle je opravdu jedna z náročnějších her. Celkem tak pod hlavičkou BULLDOG TEAMU dorazilo krásných deset kusů.

Počasí nám přálo, sluníčko svítilo a vše bylo dokonale zorganizované tak, že nic nebránilo tomu si hru patřičně užít. David hrál s Tomínem, jelikož to byla osvědčená dvojice, která v prvním ročníku obsadila druhé místo a bezesporu měli na to svůj úspěch zopakovat. Já jsem tedy dostal parťáka Kubu, který u nás s paintballem začíná a byl s námi dosud jen na jedné hře a proto jsme se oba teprve poznávali.

Konkurence byla opravdu silná a naháněla strach – hyperaktivní Bubák s ostrostřelcem Cíťou, všehoschopní Rajko s Kajmanem,ostřílení veteráni Vladan a Krapa, nebo plížící se Šáfa s Prouzou. To byly dvojice z nichž každá mohla přemýšlet na vítězství a navíc zde byla spousta dalších hráčů, kteří patří mezi borce a tak zčásti i k inventáři paintballové komunity se kterými nebylo radno si zahrávat.

Po zkušenostech z minula jsem věděl, že nesmíme podcenit začátek a je důležité se dostat rychle na druhou úroveň.

BOJ O ARTEFAKTY

Po úvodním rozdělení, ke kterému došlo na náměstní, jsme s Kubou nejprve marně hledali v rozvalinách sociálních zařízení nějaké artefakty, když k nám začala vzdáleně doléhat střelba ostatních stalkerů, kteří se mezi sebou začali likvidovat. My jsme měli to štěstí, že jsem na jiné stalkery nenarazili, ovšem kromě nich jsme nenarazili ani na žádné artefakty… Na zlatou žílu jsme narazili až po té, co jsme se odvážili blíž k budovám v jejichž okolí sem tam byl artefakt rozličných barev. Po té, co jsme se osmělili, jsme pronikli i do budov a tam jsme slavili pravé stalkerské žně. Měl jsem nakonec batůžek tak obtěžkaný, že se mi do něj už nic dalšího nevešlo a i kapsy a sumky byly plné artefaktů a tak nám nezbylo nic než se plížit zpět na mrtvoliště. Po cestě jsme odehnali pár dotěrných stalkerů, až jsme se nakonec stali obětí loupeživé dvojice – tuším Cíti s Bubákem. I tak jsme si ale odnesli na mrtvoliště pěkný úlovek a oba jsem si mohli dovolit koupit druhou úroveň a ještě nám toho dost zbylo.


Po té jsme se s Kubou nějakou dobu hledali, protože natěšený Kuba na mě na mrtvolišti samozřejmě nečekal a správně se vrhnul sám na honbu za artefakty – za což ho lze jen a jen pochválit. Chvíli jsme tak bojovali oba na vlastní pěst, ale nakonec jsme se našli…

KUBA KUBIKULA

Po počátečních problémech, kdy jsem i dost nevybíravě Kubovi říkal jak bych si představoval naší součinnost, jsme se sladili a vše fungovalo naprosto hladce… Kuba ukázal, že má chuť hrát a že se ničeho nebojí… Trochu nás limitovala jeho věčně se mlžící maska, ale to zažil asi každý kdo s paintballem začínal.


Nakonec jsme s Kubou fungovali perfektně. Kuba se tahal s nákladem artefaktů a já jsem plnil úlohu průzkumníka a ochránce.

SPLNĚNÁ PŘÁNÍ

Prostor byl zvolený výborně – plně zapadal do apokalyptického světa Černobylu a hře prospělo i zmenšení herní plochy, takže o střety nebyla nouze.


Také plniče přání Gordiho se nám opakovaně podařilo nalézt a uprosit jej ke splnění nějakého toho přání – měli jsem štěstí a do přestřelky s jeho věrným bodyguardem Bugsem jsme se dostali snad jen jednou či dvakrát, jinak jsme si vždy splnění přáníčka nějak zasloužili, ať už likvidací jiných stalkerů, kteří ztratili v blízkosti plniče přání ostražitost nebo tím, že jsme prostě našli Gordiho bez ochranky… A plnič přání na nás byl velmi milý a vůbec mu nezazlívám, že jsme si oba několikrát vytáhli i smrt, protože i ta byla s plným batůžkem artefaktů vlastně výhra.


Mnohokrát jsme se dostali do přestřelek a z většiny z nich jsme (i díky štěstí) vyvázli vítězně. Nesmírně mě těší skalp Krapy a Vladana, které se mi podařilo oba jednoho po druhém dostat u zdi na náměstí pod Rytířskou horou. U srdce mě ale zahřála i eliminace Cíti. Naopak jen tak mimochodem jsem se stal obětí Bubáka i Rajka…


Nakonec se u nás sešla pěkná hromádka rublů, která nám s Kubou při vyhodnocení vynesla nádherné druhé místo, s čím jsem v takové konkurenci vůbec nepočítal.

Resumé:

STALKER byl opět povedenou pohodovou hrou. Organizátoři si vymodlili nádherné počasí a hru zvládali perfektně moderovat tak, že jsem nepostřehl nějaký vážnější problém. Chvíli se jako problém jevila špatná přístupnost mrtvoliště pro Stalkery, kteří se chtěli vrátit s artefakty do obchodu, jelikož několik loupežníků si vyhlédlo místečka u hlavní přístupové cesty. Vše vyřešil Tracker svou přítomností na náměstí, kde od té doby nebylo na nějaké kempení čas.

Za sebe musím napsat: výborná hra, skvěle zorganizovaná a s vynikající prezenční listinou. Důležité také je, že Buldoci se opět umístili na stupni vítězů a navíc se nám stále daří nacházet nové tváře, které jsou čerstvou krví pro náš tým i pro celou komunitu.

Zvláštní poděkování pak patří Cíťovi a Davidovi za večerní pokračování v kulturních podnicích České Lípy.

Tazy – Michal

Další v kategorii >> Články: Raketová základna 2014 | Barakunda 2012 | SYBERIA 2014 | Pistolový turnaj - 3 členné týmy - Praha 2013 | Bojová patrola 2013 | STALKER II 2013 | Monte Casino | Bobrava 2013 | Rokle prokletých 2013 | Tréning - hotel HILTON - červenec 2013 | Tréning - 1.12.2012 | IMPÉRIUM vs. REPUBLIKA | X- Com 2013 | Bitva u Verdunu 2012 | Tréning TT - Prysk (2014) | Taktický tréning - Kamenický Šenov 2014 | Stalingrad - 2013 | STALKER - 2013 |

Prosinec 2023
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Bulldog team

David Dvořák
Jméno: David Dvořák
Tel: 737 761 171

TOPlist


Plánované akce

jméno: heslo: