Syberia 2014

Po té se na jeden rok Syberia vytratila z programu paintballových akcí se v roce 2014 vrátila a bylo na co se těšit… Ferry a ostatní Foresti si dali s organizací záležet, nový neokoukaný prostor, nádherné počasí a vyrovnané rozložení stran, to všechno přispělo k tomu, že Syberia se povedla a každý účastník, se jistě příští rok rád vrátí.

Pod velením Hellboye

Z naší smečky se akce zúčastnili David, Tazzy, Abelix, Drátek a Toby. Do auta jsem pod podmínkou, že do zad postřílí své soukmenovce přibrali i aligátora Slepejše, který hrál při hře za nepřítele. Po nezbytných přípravách na místě a po demokratickém hlasování byl za velitele naší strany zvolen Hellboy, který i přes mírné remcání svou roli přijal – možná tomu přispělo, že si před začátkem hry stěžoval na nefunkční zbraň.

Byly jsme zařazeni do skupiny B ve složení Barakuda, Black Dogs a Buldoci. Naší skupině velel Dvořka z Barakud a nelze mu nic vytknout. V první fázi hry operovala naše skupina na levém křídle našich sil, takže jsme byly přímo v ose budovy – dělostřelecké pozorovatelny, kterou jsme museli dobýt. Velitel Dvořka si navíc pro tuto fázi hry vyžádal našeho Drátka jako spojaře.

Jen dva prstíčky strčíme…

Postup probíhal zpočátku velmi plynule, kdy k zastavení postupu na naší straně došlo ve vzdálenosti cca. 100 metrů před objektem našeho zájmu, kterou byla přízemní zděná budova na křižovatce silnic. Důvod zastavení postupu byla velmi hustá obrana, proti které jsem čelně postupovali a informace, že z levé stany se nás má pokoušet nepřítel obejít a vpadnout do zad. S dotírajícím nepřítelem si poradili borci z Barakudy a nám se podařilo vyzobat z baráčku pár nepřátel, takže zase bylo možné postupovat dál. Nepřítel se bránil houževnatě, takže nás to stálo Davida, kterého zlikvidovat Cíťa ukrytý v hustém jehličí a dva Buldoci byli zranění. Nakonec jsem se přece jen dostali k stěně baráčku a promptně jsme do něj vnikli – žádného živého nepřítele jsem zde však již nezastihli.

Recyklační anabáze

Po úspěšném dobytí pozorovatelny, jsem pokračovali v plní zadaných úkolů – nalezení a zničení dvou nepřátelských dělostřeleckých baterií. Problém byl v tom, že nepřítel měl recyklační prostor stále ještě v blízkosti námi dobyté pozorovatelny a existovalo reálné riziko, že množství zrecyklovaných nepřátel nám vpadne do zad. Byly jsme proto vyčleněni jako jednotka, která má po provedení recyklace nepřátele nemilosrdně postřílet. A tak jsem absolvovali společně s nepřáteli kolečko pochodu po prostoru, až konečně recyklační vlna prošla našimi liniemi a přemístila se do blízkosti děl hájených nepřítelem. (Jestli bych měl k něčemu ve hře výhrady, tak jedině k tomuto – to jak nepřátelé prošli našimi liniemi a po recyklaci posílili vlastní obránce).

Po té co tedy již nebylo co střežit jsem posílili Barakudy při jejich pokusu o zdolání jednoho z valů, za kterými byla jedna z dělostřeleckých baterií. S výkřikem Urááá na rtech jsme se vrhli do útoku, při kterém jsem dostal hned několik zásahů do hrudi a tak jsem se odporoučel na mrtvoliště… Pokud je mi známo, tak výsledek zteče byl úspěšný a má “smrt tak nebyla zbytečná.

Po recyklaci jsem se ještě zúčastnil dobývání zbývajícího obranného postavení nepřítele. Tady jsem byl svědkem zvláštního úkazu, kdy asi deset útočníků útočilo na val obsazený nepřítelem a zabývajících třicet jich pak postávalo v bezpečném zákrytu a letargicky vyčkávalo na cosi… Po dalším povelu ke zteči nás pak na místo masy vyrazila jen hrstka, kterou nepřátelé hravě zlikvidovali, zatímco zbytek našich soukmenovců lelkoval v bezpečí zákrytu stromů a budov. Nebylo proto možné se divit, že se nám nepodařilo v časovém limitu zadaný úkol splnit.

Osobní ochránce

Po krátké přestávce hra pokračovala a zatímco většina našich bojovníků šla na lov nepřátelského šifranta my jsem dostali za úkol opatrovat dva hackery, kteří měli na objevených stanovištích prolomit nepřátelskou šifru. Jednalo se o celkem nudný úkol, protože na prvních dvou stanovištích nás nepřítel vůbec neobtěžoval…

Lekce z produktivity

Na posledním stanovišti již začalo být větší horko, nepřítel námi obsazený dům obehnaný valem pomalu ale jistě obkličoval, posil se nám nedostávalo, odlehčovací protiútok našich sil byl v nedohlednu. A pak to začalo… Vlna nepřátel ze dvou stran napadla val a nemilosrdně pokosila všechny obránce – pár se jich pokusilo spasit se únikem do budovy, ale nepřítel byl nemilosrdný a okolí domku bylo po chvilce plné reflexních vest. Úkol se nám tak splnit nepodařilo, byť o pár minut, které zbývaly do prolomení šifry.

Resumé

Jak jsem již uvedl Syberia byla velmi povedenou hrou a jejím pořadatelům můžeme vyseknout poklonu. Chtěl bych poděkovat i Hellboyvi a Dvořkovi za pohodové a profesionální velení a klukům z Barakudy a Black Dogs za příkladnou spolupráci. Už se těším na další hru z produkce Forestů.

Tazzy

Další v kategorii >> Články: Raketová základna 2014 | Barakunda 2012 | SYBERIA 2014 | Pistolový turnaj - 3 členné týmy - Praha 2013 | Bojová patrola 2013 | STALKER II 2013 | Monte Casino | Bobrava 2013 | Rokle prokletých 2013 | Tréning - hotel HILTON - červenec 2013 | Tréning - 1.12.2012 | IMPÉRIUM vs. REPUBLIKA | X- Com 2013 | Bitva u Verdunu 2012 | Tréning TT - Prysk (2014) | Taktický tréning - Kamenický Šenov 2014 | Stalingrad - 2013 | STALKER - 2013 |

Prosinec 2023
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Bulldog team

David Dvořák
Jméno: David Dvořák
Tel: 737 761 171

TOPlist


Plánované akce

jméno: heslo: