Raketová základna F-2

Po roční odmlce Buldoci opět uspořádali svou tradiční hru – Raketová základna F-2. Akce se zúčastnila celá smečka Buldoků, přijeli spřátelené týmy Komando Sviní, ForsakeN, Teroristi a mužstvo doplnilo několik rekreačních hráčů.


Hra se odehrávala na předem připravených prostorách u letiště v Hradčanech u Mimoně a celá se nesla v pohodovém duchu.

Scénář

Děj hry se odehrává v roce 1944 v Lotrinsku, kde se nachází tajná raketová základna Třetí říše. Němci připravili vskutku ďábelský plán jak citelně oslabit spojenecká vojska na západní frontě a to totiž – raketový útok na Paříž. V Paříži byly umístěni silné radiovysílače, které jsou schopny celkem přesně navést na určené místo rakety V-2 se smrtonosným nákladem. Rozvědce západních spojenců se podařilo tento plán odhalit a zahájili rozsáhlou operaci s cílem odstranit hrozící nebezpečí – raketová základna byla bombardována a k jejímu dočištění byl v její blízkosti vysazen oddíl sil zvláštního určení…

Spojovací uzel

Prvním úkolem spojeneckých sil vysazených na základně v týlu nepřítele byla eliminace spojovacího uzlu. S ohledem na to, že základna byla vystavena před vysazením pozemních sil prudkému bombardování a došlo k zásahu mnoha strategických budov, rozhodlo se německé velení přemístit radiostanici do lesního prostoru.


Němečtí obránci jsou nyní němí a hluší, protože se jim radiostanici nepodařilo ještě aktivovat. V tu chvíli přichází útok spojenců, kteří se setkávají s odhodlaným odporem obránců. Nakonec se však spojencům podaří odhalit přesnou pozici radiostanice v jednom z protiletadlových valů a zneškodnit jak radiostanici tak její obsluhu.

Štáb

Okamžitě po té spojenci přechází k útoku na další cíl, kterým jsou nedaleké štábní budovy. Ty byly bombardováním citelně zasažené, ale přesto zde nacisté vytvářejí dobře opevněné body. Spojenci mají zpočátku velký problém proniknout blíž k bráněným objektům, ale po té co se osmělí se jim podaří obránce vyhnat nejprve z předsunutého bodu a po té se jim s citelnými ztrátami podaří obsadit i štábní budovu a zajistit důležité zpravodajské informace.

Důstojnická cesta

Dalším a nevšedním úkolem bylo zničení nepřátelského konvoje a zajetí velitele základny – pro tuto misi bylo dána k dispozici i vozidlo s kulometem, což byl pro mnohé dost nevšední zážitek.


Velitel základny, který nemá z důvodu ztráty spojení o útoku na základnu zprávy se s doprovodem vrací směrem ke štábu základny, když v tu chvíli řidič jeho vozidla spatří před sebou na cestě několik mužů v nepřátelských uniformách. Roj velitelovi suity se okamžitě rozprostře do terénu, kde naráží na odpor zakopaných nepřátel.


Okamžitě je jasné, že se jedná o připravenou léčku. Němci jsou nemilosrdně koseni a obrněné vozidlo s velitelem se dává na ústup. Útočníkům se podaří nejprve zneškodnit střelce s kulometu a po té i vozidlo. Velitel základny se ještě zoufale snaží o útěk, ale dochází mu munice a je spojenci zatčen a odváděn do zajištěných pozic. Ve chvíli kdy opadá pozornost spojenců se jednomu z posledních přeživších mužů velitelovi ochranky podaří zoufalým útokem zabít svého velitele a zabránit tak spojencům v jeho výslechu a získaní zpravodajsky důležitých informací.

Raketa

Spojencům se na základě vyhodnocení zpravodajských informací podařilo zjistit, že Němci zahájili přípravy k odpálení jedná z raket V-2. Nyní je třeba jednat rychle – automatizovaný stroj dokončuje přípravy k odpálení za 60 minut.


Spojenci však mají velké problémy dostat Němce z jejich předem připravených obraných pozic v budovách obklopujících raketu. Jejich postup je zoufale pomalý a nesčetněkrát ztratí těžce dobité pozice.


Nakonec se přece jen spojencům podaří dostat se do blízkosti rakety a zahájit destrukční práce, ale následně je jednotka techniků zabita a raketa po hodině zažehne motory a odstartuje. K velké úlevě spojenců však byly škody na raketě tak velké, že ta se po několika kilometrech zřítí do neobydlené oblasti.

Ústup

Spojencům nyní zbývá jen ustoupit, k čemuž chtějí využít obrněnou techniku nepřítele, kterou se jim podařilo zajmout. Němci to však rozhodně nepříteli neusnadňují a při ústupu působí spojencům četné ztráty. Těm se však nakonec přece jen podaří se probít až zpět ke zbytku vlastních sil.

Resumé

Počasí hře více než přálo, sešlo se přes 30 pohodových lidí a organizace hry byla po předchozích zkušenostech vyladěna na bezproblémovou, takže nic nemohlo bránit tomu, abychom si hru náležitě užili. Nasazení vozidla, kulometu, důstojníka v uniformě a atrapy rakety hře přidalo na atraktivitě a domnívám se, že jak organizátoři tak účastníci měli důvod ke spokojenosti. Připraveno bylo ještě opékání buřtů, které se však již nestihlo realizovat.


Těším se, že na příští Buldočí hře se sejdeme ve stejném množství a dokážeme vytvořit stejně pohodovou atmosféru.

Tazzy

Další v kategorii >> Články: Raketová základna 2014 | Barakunda 2012 | SYBERIA 2014 | Pistolový turnaj - 3 členné týmy - Praha 2013 | Bojová patrola 2013 | STALKER II 2013 | Monte Casino | Bobrava 2013 | Rokle prokletých 2013 | Tréning - hotel HILTON - červenec 2013 | Tréning - 1.12.2012 | IMPÉRIUM vs. REPUBLIKA | X- Com 2013 | Bitva u Verdunu 2012 | Tréning TT - Prysk (2014) | Taktický tréning - Kamenický Šenov 2014 | Stalingrad - 2013 | STALKER - 2013 |

Prosinec 2023
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Bulldog team

David Dvořák
Jméno: David Dvořák
Tel: 737 761 171

TOPlist


Plánované akce

jméno: heslo: